هشدار : بلوتوث تلفن همراه خود را خاموش کنید ؟!

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب


عده‌ای سودجو با قصد اخاذی در مراکز شلوغ و پرتردد شهر ازجمله ایستگاه اتوبوس، پارک‌ها، سینماها، پاساژها و... کمین کرده، با بهره‌گیری از امکانات نرم‌افزاری به راحتی گوشی موبایلی را که بلوتوث آن روشن باشد را هک می‌کنند و علاوه بر در اختیار گرفتن کنترل صفحه کلید گوشی موبایل، اطلاعات طبقه‌بندی شده درون آن را نیز سرقت می‌نمایند.

جالب اینجا است مادامی که بلوتوث گوشی موبایل قربانی خاموش نشده، نفوذگر می‌تواند با استفاده از موبایل هک شده برای دیگران هم مزاحمت تلفنی ایجاد نماید و با هر شماره‌ای که تماس گرفته شود، شماره موبایل هک شده نمایش داده خواهد شد.

بر همین اساس پلیس فناوری اطلاعات با صدور اطلاعیه‌ای توصیه‌های پیشگیرانه‌ای منتشر کرده:

1- همیشه از خاموش بودن بلوتوث گوشی موبایل خود به ویژه در مراکز شلوغ و پرتردد اطمینان حاصل نمایید.

2- اطلاعات شخصی و خصوصی خود را درون گوشی موبایل ذخیره نکنید.

3- حتما برای گوشی موبایل خود رمز معتبر و قوی ایجاد کنید تا در صورت مفقود شدن به راحتی قابل بهره‌برداری برای افراد سودجو نباشد.

جدیدترین‌های سونی اریکسون در راه بازار ایران

به گفته مدیرکل فروش سونی اریکسون در پی تصویب و اجرای تعرفه 10 درصدی، جدیدترین گوشی‌های سونی‌اریکسون وارد بازار می‌شود.

شروین فریگام با بیان این مطلب اظهار کرد: با تعرفه 10 درصدی واردات گوشی، شرکت‌های قانونی می‌توانند به طور گسترده‌تر به عرضه انواع گوشی‌های تلفن همراه از جمله گوشی‌های سونی‌اریکسون به بازار بپردازند.

وی افزود: کاهش 15 درصدی تعرفه گوشی تلفن همراه، بازار تلفن همراه را از بی‌سروسامانی نجات می‌دهد؛ چرا که بخش اعظم بازارتلفن همراه از دست قاچاقچیان خارج می‌شود.

فریگام تصریح کرد: با شرایط فعلی بازار تلفن همراه و کاهش تعرفه، واردکنندگان و فعالان قانونی می‌توانند با افزایش واردات به عرضه انواع گوشی تلفن همراه در کشور بپردازند.

بازار گوشی‌های لمسی داغ می‌شود

به اعتقاد دست‌اندرکاران بازار با واردات گسترده گوشی‌های تلفن همراه به خصوص گوشی‌های لمسی و هوشمند بازار این کالای ارتباطی داغ می‌شود.

کیوان مرادی با بیان این مطلب اظهار کرد: در پی کاهش 15 درصدی واردات گوشی تلفن همراه و ابلاغ آن از سوی دولت و گمرک، تمامی شرکت‌های قانونی به واردات گسترده انواع گوشی با میانگین قیمت‌های مختلف در سطح کشور بپردازند.

وی افزود: با واردات گسترده گوشی‌های صفحه نمایش لمسی با سیستم‌عامل‌هایی همچون ویندوز موبایل و آندروید بازار گوشی تلفن همراه با افزایش مراجعه‌کنندگان رنگ و بوی تازه‌ای به خود می‌گیرد.

این فعال بازار ادامه داد و گفت: از ابتدای سال‌جاری تاکنون تعداد خریداران گوشی‌های هوشمند با صفحه نمایش لمسی نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است.

مرادی تصریح کرد: به‌کارگیری فناوری‌های نوین در گوشی‌های تلفن همراه هوشمند باعث شده تا مشتریان رغبتی به گوشی‌های معمولی نداشته باشند و به سمت گوشی‌هایی با امکاناتی مانند سیستم‌های عامل و نرم‌افزاری‌های جدید روی آورند.
ارسال شده در تاریخ : یکشنبه 24 اردیبهشت 1391 - 4:02 توسط : mohammad
هشدار : بلوتوث تلفن همراه خود را خاموش کنید ؟!
]]> ...
نویسنده : jgf بازدید : 332 تاريخ : 22 آذر 2012 ساعت: 11:53:

close
تبلیغات در اینترنت