نکاتی در مورد حاملگی

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب



تصمیم به بچه دار شدن یکی از مهمـترین تصمیمات زندگی اسـت. در ایـن مـقـاله بـه شـمـا اطلاعاتی داده می شود تا بدانید در دوران بارداری،تولد بچه و ماه های اول پس از تولد چـه انـتــظاراتی باید داشته باشید. البته این فقط اول ماجرا است. اگر به بچه دار شدن فکر میـکـنید، باید فکر این را هم بنـمایـیـد کـه چـقـدر بـچـه ممکن است زندگی شما را تغییر دهـد.
یـک بـچـه مـمکن است روی رابطه ها ، زندگی کاری، فرزندان دیگر و سلامتی شما تاثیر زیادی داشته باشد.
اکنون زمان آن رسیده است که در مورد نزدیکانتان فکر کرده و آیـنده را برای خود مجسم نمایید. آیا برای حمایت از فرزند تان، از طرف جامعه حمایت خواهید شد؟ با مشکلات مالی چـطـور کنار خواهید آمد؟ دوست دارید فرزندتان چه تفکراتی در مـورد مسـائـل مـهـمـی از قـبـیـل دیــن، ارتباطات و شغل داشته باشد؟
اگر همسر دارید، فکر کنید که در چه تفکراتی هم عقیده هستید؟ تصور کنید اگر روابطتان با همسر فعلی بر هم خورد، زندگی فرزندتان چه خواهد شد؟
این مسائل بزرگترین تصورات در زندگی هر فرد می باشد. بچه دار شدن مسئله بسیار مهمی است، پس اگر چنین تصمیمی دارید، الان وقتش رسیده است که با همسرتان در این رابطه صحبت کنید.
در کنار بچه دار شدن مسائل مادی نیز باید مورد توجه قرار گیرد. پول، محل زندگی، کار. خیلی خوب است که قبل از بچه دار شدن این مسائل را کاملاً مد نظر قرار داده و طرح هایی برای آن داشته باشید. همچنین تصمیم به بچه دار شدن می تواند فرصت خوبی برای رسیدگی به سلامت جسمیتان می باشد. در این مقاله اطلاعاتی به شما می دهیم تا بتوانید در زمان حاملگی تغییرات خوبی در زمینه سلامتیتان بدهید.
اگر تا به حال انرژی زیادی صرف این کرده اید که از حاملگی جلوگیری کنید، ممکن است حامله شدن را کاری ساده فرض کنید. در واقع، معمولاً ۴ تا ۶ ماه طول می کشد که فرد حامله شود. و برای بعضی خانم ها حتی بیشتر هم ممکن است طول بکشد. حال سوال این است که چطور خواهید فهمید که حامله شده اید. می توانید از تسترهای حاملگی که در همه داروخانه ها موجود است استفاده کنید.
● احتمال نازایی
بعضی زوجین برای بچه دار شدن دچار مشکل می شوند. در نظر گرفتن احتمال نازایی برای زوج ها از نظر عاطفی بسیار دشوار است. اگر سنتان زیر ۳۰ سال است و بیش از یکسال است که برای بچه دار شدن تلاش می کنید، الان وقتش است که خودتان و همسرتان به یک متخصص بیماری های زنان مراجعه کرده و تست نازایی بدهید.
از آنجا که درمان های اولیه بسیار مهم می باشد، پزشکان معمولاً توصیه می کنند که بهتر است همه زوج ها در مواجه با مشکل این آزمایشات را انجام دهند. زنی که برای دفعات متمادی به نتیجه نمی رسد، اگر در موقعیت هایی که در زیر عنوان می کنیم باشد بعد از ۶ ماه باید به پزشک زنان مراجعه کند:
● بیش از ۳۰ سال سن داشته باشد
▪ قاعدگی نامنظم داشته باشد
▪ سابقاً از دستگاه هایی مثل IUD برای جلوگیری از بچه دار شدن استفاده کرده باشد
▪ یکی از زوجین سابقه بیماری های انتقالی جنسی داشته باشد
▪ یکی از زوجین سابقه بیماری های مربوط به پروستات ، لگن خاصره یا دستگاه تناسلی داشته باشد
▪ یکی از زوجین سابقه جراحی های شکمی داشته باشد
▪ یکی از زوجین سابقه جراحی های مربوط به نازایی داشته باشد
▪ مبتلا به اندومتروز باشید ( زنانی که این بیماری را دارند اغلب قاعدگی های پردرد دارند.)
▪ جراحی سینه انجام داده باشد
▪ دچار موهای زائد باشید
● شروعی سالم
وقتی به بچه دار شدن فکر می کنید، دوست دارید تا آنجا که می توانید سالم بمانید. با تغییراتی در شیوه زندگیتان می توانید دوران حاملگی راحت تری داشته باشید و بیشتر مراقب سلامتی خود و فرزندتان باشید. این نکات را مورد توجه قرار دهید:
● سیگار
زنانی که سیگار می کشند بچه هایی با وزن هایی پایین تر به دنیا می آورند که بیشتر در خطر مشکلات رشدی هستند. همچنین افراد سیگاری ممکن است دیرتر موفق به حامله شدن شوند چون سیگار باروری هم زن و هم مرد را تهدید می کند. از آنجا که حاملگی دورانی است پر استرس و فشار، خیلی خوب است که حتی قبل از حامله شدن سیگار را ترک کنید.
● مشروبات الکلی
نوشیدن مشروبات الکلی در زمان حاملگی مشکلات بسیاری برای جنین به وجود می آورد. تحقیقات جدید نشان می دهد که حتی یک تا پنج بار در هفته هم می تواند احتمال حاملگی را تا ۵۰ درصد کاهش دهد. قبل از حامله شدن بهترین زمان برای ترک نوشیدن اینگونه مشروبات است. برای ترک آن می توانید حتی از کمک هایی که در مراکز درمانی ارائه می شود نیز استفاده کنید.

آرمند


ارسال شده در تاریخ : دوشنبه 23 اسفند 1389 - 5:01 توسط : حسین فرجی
نکاتی در مورد حاملگی
]]> ...
نویسنده : jgf بازدید : 184 تاريخ : 22 آذر 2012 ساعت: 11:53:

close
تبلیغات در اینترنت