مراحل واکنش جنسي طبيعي انسان به چه شکلي است؟ | بلاگ

مراحل واکنش جنسي طبيعي انسان به چه شکلي است؟

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب


معمولا زن و مرد يک سلسله واکنش هاي فيزيولوژيک بصورتي طبيعي نسبت به تحريکات جنس از خود بروز مي دهند. اين واکنش به شکل طبيعي خود در چهار مرحله پيدايش انگيزش، پلاتو، ارگاسم و فرونشيني روي مي دهد.

1- مرحله پيدايش انگيزش

اين مرحله با رويکرد رواني، تخيل و تجسم، وجود موضوع جالب توجه بوجود مي آيد که نشانه هاي آن در مرد و در زن به فاصله اي در حدود ده ثانيه پس از انگيزش موثر پديد مي آيد. اين مرحله از چند دقيقه تا چند ساعت به طول مي انجامد.

2- مرحله پلاتو

با ادامه يافتن اين رويکرد در محوطه ارگاسمي انقباض مشخص روي مي دهد. کليتوريس بالاتر قرار مي گيرد و به آساني قابل لمس نيست. در اين مرحله شاهد پيدايش تغييراتي از نظر فيزيولوژيکي و رواني در زن و مرد هستيم.

3- مرحله ارگاسم

اين مرحله عبارت از اوج لذت جنسي و رها شدن تنش هاي جنسي است. ارگاسم در مرد با احساس ذهني غير اجتناب بودن انزال شده و با دفع مني پايان مي يابد.

اما ارگاسم در زن با انقباض غير ارادي مني و مجراي ادرار همراه است. تغييرات ديگري چون حرکات غيرارادي و ارادي عضلاني، زياد شدن فشار خون و تعداد ضربان قلب روي مي دهد. پس از ارگاسم مرد تا مدتي ارگاسم ديگري ندارد ولي زن مي تواند ارگاسم هاي متعدد و متوالي هم داشته باشد.

4- مرحله فرونشيني

بازگشت بدن به حالت سکون اوليه، احساس آرامش، خوشي و رفع تنش هاي عضلاني از مشخصات اين مرحله است. با ظهور ارگاسم اين مرحله سريع روي مي دهد.


ارسال شده در تاریخ : دوشنبه 23 اسفند 1389 - 5:09 توسط : حسین فرجی
مراحل واکنش جنسي طبيعي انسان به چه شکلي است؟
]]> ...
نویسنده : jgf بازدید : 137 تاريخ : 22 آذر 2012 ساعت: 11:53: